Hakkımızda

Home Hakkımızda

Şirket Profili

Kar-su Mühendislik, kendisine; yer altı ve yerüstü problemlerini, bilgi ve tecrübeye dayalı mühendislik çalışmalar ile ekonomik ve güvenli çözmeyi amaç edinmiştir.

Kar-su Mühendislik, yaptığı tüm işlerde işverenin amacına uygun çözümler bulmayı hedefler. Bu hedef doğrultusunda, arazinin jeofiziksel, jeolojik, topoğrafik yapısına uygun çalışmaları yüksek teknolojiyi ve akademik bilgiyi en etkin biçimde kullanarak yapar. Bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan tüm verileri, mühendislik çözümleri ve tecrübesi ile önerir ve uygular.

Kar-su Mühendislik, misyon olarak, yerbiliminin bilinmezliğini ortadan kaldırmayı, yerbilimi kargaşasına çözüm getirmeyi benimsemiştir.

Ülkemizin sahip olduğu yer altı suyu kaynaklarını doğal dengeyi bozmadan ve en ekonomik biçimde değerlendirmeyi amaç edinen KARSU gelişen teknolojiyi takip ederek konusunda uzman profesyonel mühendis kadrosuyla yer altı suyu işletme projeleri gerçekleştirmektedir.

Firmamız tarafından projelendirilen derin su sondaj kuyuları öncesi ve sonrasında gerekli müşavirlik hizmetleri sunulmakta, gerçekleştirilen projenin tüm sorumlulukları KARSU tarafından alınmaktadır.

KARSU, sondaj projeleri sonrası için dalgıç pompa, hidrofor ve arıtma sistemleri gibi teknik işleri de bünyesinde barındırmakla birlikte, bu alanlarda satış ve servis hizmetleri sunarak müşterilerinin bu konularda da ihtiyaçlarını aynı kalite ve profesyonellik anlayışıyla karşılamaktadır.

Firmamız bunların yanı sıra, kaya ve zemin mühendisliği uygulamalarında günümüzün ekonomik ve teknolojik koşullarına uygun olarak projenin tasarımından gerçekleşmesine kadar tüm aşamalarda bilgi ve tecrübesiyle gerekli çözümleri sunmaktadır.

Özellikle jeolojik ve jeofizik etüt çalışmaları, yer altı hidrolik yapıları, yer altı suyu aramaları, temel ve zemin araştırmaları ve geoteknik gibi konulara ilişkin mühendislik projelerinde ve bu alanlarda karşılaşılan problemlerin çözümünde de faaliyet göstermektedir.

Güven, Kalite ve Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan Kar-su Mühendislik sahip olduğu tecrübe ve referanslarıyla sektöründeki öncü firmalar arasında yerini almıştır.

2004 yılından günümüze kadar çok sayıda tünel, köprü, karayolu – demiryolu güzergahı, baraj hidroelektrik santrali, gölet ve heyelan etütlerinin jeoteknik çalışmalarını başarı ile gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra jeoteknik etütlere yardımcı olması açısından jeofizik çalışmaları da yapmaktadır.

Kar-su Mühendislik ” Zemin ve Temel Mühendisliği” uzmanlık alanını kendine ana faaliyet alanı olarak seçmiş, Enjeksiyon, Mini Kazık ve Jet Graut sistemlerini uygulamaya başlamıştır.